Je riskantní připravovat v těchto letních dnech tatarský biftek ?

Mám na mysli zejména syrová vajíčka + salmonela. A tasemnice snad už nehrozí 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Já bych v létě syrové produkty tohoto druhu nekonzumovala. Tatarský biftek se rovněž víc hodí na zimu, navíc je třeba znát původ masa. Syrová vejce jsou také nebezpečná.

Bumbesi, maso-zeleninový nebo zelenino-masový. Který produkt převažoval?

Další odpovědi
oskar

Ja si myslím,že je to riskantní po celý rok.

anonym

Stopro!Risk!

Bumbes

A sakriš, to jsem tomu dneska dal. Odpoledne jsem udělal topinky se zeleninovým tatarákem (mleté hovězí, zpěněná cibulka, žl.vejce, vařená zelenina v bujonu a špetka Kari & Chilli). Doufám, že to tu všichni přežijeme…

Doplňuji:
RE: annas
půl napůl, tak nějak od oka.

zdeny

Pokud dodržíš všechna pravidla ( skladování , teplota )tak je to nebezpečné jako každé jiné jídlo a pokud na to máš chuť tak dobré chutnání
Samozřejmě že předpokládám nákup ve značkové prodejně a né někde na tržnici !!!
A jaký je rozdíl mezi škrábaným nebo mletým ,, tatarákem " a mletým masem ?

mojitek

Zcela urcite riskujete. A nezalezi jestli VY skladujete spravne ci ne,problem je ten ze nevite co se s masem,vajickem delo predtim nez jste to koupil/a .
PS: tatarak nerovna se mlete maso 😉

elektrikář

Při dodžení čerstvosti masa lze,maso se škrabe těsně před použitím a neskladuje se. Lze také umixovat.Blány které se nedají v syrovém stavu rozkousat. Nádherně se natočí kolem nožu v mixeru. V mletém to všechno zůstane uvnitř a není to jemné. Riziko je jen u syrových kachních vajec (samolea).Ta se dají jíst jen dobře uvařená.Pozor na platony a krabičky. Nedovedete si představit kde se to v drůbežárně všude válí.Mužou k tomu myši a ptáci klece z platony jsou na dvoře.Byl jsem tam pracovat, a viděl.V hotelu papírový plato nesmnělo do kuchyně. A na vejce jsme na příkaz hyg. museli postavit samostatný sklad z lednicemi.

elektrikář

NENÍ