postcd

Je reálné, že si vytvoří rezistenci na antihelmintika?

antihelmintikum jako mebendazol, ivermectin apod. vznikne rezistence většiny parazitů na tyto látky? a nebo to nehrozí třeba v řádu desítek/stovek let užívání (parazité se rozmnožují a cestují z hostitele na hostitele) pokud možno zdůvodněte a uveďte příklad aby bylo možno pochopit kdy asi se rezistence vytvoří jestli vůbec

Odpovědi
dejavu

Ano, je to možné a pozorované, proto veterináři též odčervovací prášky mění u jednoho psa, dívají se do záznamů, co měl pes minule, aby se nedávaly ty samé.