huxa

Je Razer (firma) ta nebo ten?

Dělám do škole projekt, ale nevím, jestli říkat ta Razer nebo ten Razer.

Nejlepší odpověď
annas

Dívala jsem se na název. U nás se uvádí jako firma Razer. Nejde tedy o oficiální název, jinak by musel být napsané Firma Razer.

V anglickém zdroji najdeme, že Razer je soukromě vlastněná počítačové periferie výrobce specializující se .....

Není to tak jednoduché. Pravopis rozlišuje podle značky nebo majitele.

Když budete psát, že máte něco od tohoto majitele, můžete uvést … vyrobila firma Razer, je to od firmy Razer. Nebo je to značka Razer,. Napíšeme-li, že je to od výrobce Razera ( nebo Razera) , znamená to, že on je přímo majitelem firmy. .. Ale našla jsem, že Razer je značka.

Pokud uvedete firma Razer, přednost má slovo firma, – nominativ jmenovací.
Každopádně nemůžete říct ta Razer – buď ta firma Razer nebo značka Razer.(případně výrobce Razer).

Další odpovědi
Fantom Nasty

Razer je Firma!!!
Doplňuji:
Je to ten Razer!