Kelt

Je publicita ohledně koronaviru správná, nebo byste našli jiný způsob?

Všude se o tom mluví a argumentuje pomocí čísel. Počet nakažených a mrtvých. A lidé jsou upozorňováni na to, co mají dělat. Ale proč se stejným způsobem třeba neposuzují dopravní nehody? Určitě zahyne více lidí při dopravní nehodě než při koronaviru. Myslíte, že se ohledně toho informuje veřejnost více než u koronaviru? Asi tušíte, co mám na mysli. Co myslíte? Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dáváš do souvislosti nesouměřitlené věci. I kdyby se nehodovost zvýšila třeba 50×, rozhodně by nehrozil kolaps systému, což v možnostech Covidu nepopiratelně JE!

Hele, dá se diskutovat o efektivnosti opatření nebo o tom, kdo na tom vydělá či krachne – OK. Dá se hodnotit informační politika (její pravdivost/účinnost atd.) a bylo by to dlouhou a v konečném důsledku bezúčelnou hádku. Věř mi, že i když dem(ent)okracii nemůžu přijít na jméno, pořád je lepší NĚJAKÝ alespoň trochu funkční systém, než ÚPLNÁ ANARCHIE, která by reálně mohla nastat, pokud by se systém zhroutil. ;)

Další odpovědi
Kepler

V případě dopravní nehodovosti by se na osvětě mohlo přidat, a to nejen hláškami typu BESIP. Bojím se ale, že by to bylo házení luštěnin proti zdi. Příčiny nehod jsou stále stejné a většinou se řidič nikdy nepoučí. U koronaviru je to problematické, protože u něho toho ještě moc nevíme a jednotlivé lékařské autority si leckdy protiřečí – viz WHO a používání roušek, podceňování možnosti nákazy dotekem, atd. Ruku na srdce, kdo z vás používá při nákupech rukavice? Já jsem dnes nezaregistroval ani jedny, a to ani u pokladních. Byl jsem naprostý exot.

Edison

Já teda jak jdu ven, teda jako „někam“ (nakoupit, jedu sockou…) tak mám rukavice vždycky. A u pokladních a obsluhy, co jsem zatím viděl, tak skoro všude maj taky.

aliendrone

Edison>>> Přesně tak! Rukavice v krámech kam chodím já jsou (takové ty mikrotenové na pečivo). A kdyby náhodou nebyly, mám všudemožně už poschovávané vlastní (chirurgické). Jen se divím, že jsi takový nebojsa a do mastné tyče vlezeš. To já mám bóbika, raději jdu pěšky nebo autem, i když sockou by to bylo mnohem vhodnější (takové ty vzdálenosti 2–3 zastávky). Jasně, vím, že si tím moc nepomůžu, že s velkou pravděpodobností nevyhnutelné pouze oddálím, ale ono i tohle MÁ význam.

Kepler>>> Jo, teď se vyrojila spousta hovadin jako např. že „roušky jsou k ničemu“( https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/639164/n­oseni-rousek-je-k-nicemu-tvrdi-who-v-cesku-jsou-povinne-babis-je-radil-trumpovi.html ), ale ti, kdo mají všech 5 pohromadě ví, jaký je jejich účel.

Roušky jsou SKORO k ničemu a v tom je ten PODSTATNÝ rozdíl. Na výrok že „roušky by měli nosit jen nakažení“ mohl přijít jen OPRAVDOVÝ KRETÉN. Jo, hned jak se nakazím (což bezpochyby poznám okamžitě) ;) :D :D ji začnu nosit – PCHE! Kdybych nevěděl CO je účelem těhle kravských tvrzení, mohl bych si hlavu samým divením ukroutit. ;) :)

Kašli na ostatní, děláš DOBŘE Keplere! A jestli jsou ostatní IDIOTI, tak to přeci neznamená, že jím musíš být také. :)