Rokio

Je psychopat automaticky kdokoliv, kdo má duševní poruchu?

Podle mě lidé s duševní poruchou mají často daleko lepší charakter než má „zdravý“ člověk, ALE mají negativní příznaky v určitých oblastech chování, což ale neříká nic o celkovém morálním stavu jich samotných.

Myslíte si, že pouhá přítomnost duševní poruchy je vyčleňuje ze společnosti normálních lidí a hází je do pytle těch nejhorších lidí (kromě zločinců) neboli psychopatů?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Psychopatie je porucha osobnosti.
Duševní porucha je nemoc.
Citace z wikipedie:
Tzv. poruchy osobnosti nejsou nemocemi v pravém slova smyslu a i slovo „porucha“ pro ně Mezinárodní klasifikace nemocí používá s opatrností a s upozorněním, že není zcela výstižné. Jde o rysy osobnosti, které se vyskytují ve spojité škále od pouhého nevýrazného rysu osobnosti až po těžký sociální handicap.
A k podotázce dodávám: takže, máš-li duševní poruchu, nemusíš být zrovna psychopat – viz definice psychopatie (i když můžeš!).
A psychopat nemusí být zločinec (ve smyslu tohoto slova a zákonů) a zločinec nemusí být psychopat (ve smyslu definice psychopatie).
A „amorální“ může být a nemusí, jak člověk pouze s psychickou poruchou, tak i psychopat, dle definice psychopatie. Morálku bych s tímto nespojoval.
Jinak si počti na wikipedii:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie

Další odpovědi
dejavu

Ne, v žádném případě. Psychopat má poruchu osobnosti. To není duševní nemoc, ale nevhodná skladba rysů osobnosti.
Nevážnější skupinou psychiatrických nemocí jsou psychózy (schizofrenie, bipolární a schizoafektivní porucha) a jejich nemocným se říká psychotici. Na rozdíl od psychopatie je psychóza opravdovou nemocí a zabírají na ni léky.
Kromě toho existují též demence, fóbie, neurózy a další nemoci.

zjentek

Svět je pln i zdravých psychopatů, tedy otázka na tvou otázku by měla znít- je automaticky duševně zdráv ten, kdo doposavad nekonzzultoval pzychiatra?

Smackdown

Psychopati nejsou jenom kriminálníci,jsou normálně mezi náma,policisté,ha­siči,doktoři,u­čitelé,atd.poz­náš to jednoduše používá jen čistou hlavu bez emocí,snaží se předstírat ale zkušený člověk ho objevý.

Kryšpín

Nejvíce psychopatů je mezi politiky, bez ohledu národností

da ny

Člověk s duševní poruchou přece automaticky nemá disociální poruchu osobnosti.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie