Complex

Je první veřejne samovolně upálený vždy více vyzdvihován, než kterýkoliv další následovník?

Odpovědi
Edison

Samovolně? Nechápu… Existuje jev, kterému se říká samovznícení, ale zatím jsou i zamovznícení osob celkem solidně popsána i s procesem.

Kepler

Asi ne. Jan Hus se sice sám nezapálil, ale bylo to s jeho souhlasem. Tak proto zahýbal s našimi dějinami. Samozřejmě Palach se zapálil jako první, proto dal odkaz dalším. Zajíc a další přinesli stejnou oběť. Na Měsíc vstoupil jako první Armstrong, ty ostatní si už nepamatujeme.

Edison

Zapálit se sám ani být zapálen někým jiným není SAMOVOLNĚ…

Kepler

Ale ano, pokud vynecháme techniku podpálení.

Edison

Samovolně znamená nezávisle na vůli kohokoli… U vznícení se tomu říká samovznícení. Svévolně znamená závisle na své vlastní vůli, bez svolení okolní společnosti, nebo dokonce proti vůli společnosti.

Ono to chce volit správná slova… To v tomto případě nebylo.