annas

Je prozkoumané, zda čerti mají kopyta i rohy, nebo zda jsou křídla andělů podobná orlím, čapím nebo dokonce vrabčím?

Podle

http://www.v-art.cz/zonty/e­dice/r-100797/ba-hnl.htm

Pravidelně se zde opakují otázky o čertech, ďáblech, zda andělé nosí boty, kdo jsou padlí andělé atd.
Jsou i přelétaví?

A. Má i člověk křídla, jak vyplývá ze slov autorů?

  1. „Nikdo nemůže předpovědět, do jaké výšky může vzlétnout, dokud nerozepjal svá křídla.“ Reinhard K. Sprenger
  2. „Všechny ideály nepotřebují jen křídla, ale i místo, odkud by mohly vzlétnout.“ Ernest Hemingway
  3. „Skoč, křídla roztáhneš cestou.“ Ray Bradbury

Zdroj: https://citaty­.net/temata/kri­dlo/

B. Nevyhání někdo občas čerta dáblem?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/b%C3­%ADl%C3%A1-and%C4%9Bl-k%C5%99%C3%ADdla-pe%C5%99%C3%AD-nebe-1184178/

Nejlepší odpověď
led

Podľa záznamov inkvizície diabol má, to sa aj bojím napísať, tak je to hrozné, ale pozrite si napríklad obrazy od Dante Alighieri, alebo známu príručku inkvizície „Kladivo na čarodejnice“ (nedoporučujem pre nežné duše a citlivé povahy).
Výrok Reinhard K. Sprenger „Nikdo nemůže předpovědět, do jaké výšky může vzlétnout…“ je variant známeho „Nepadneš z koně, kým na něj nesedneš“

„jestli chceš znát kdo, kde a jak vyhání čarta ďablem, otevři si noviny, nebo koukni televizi. Pokud ale chceš v klidu býti, zanech médií a věnuj se životu samotnému.“ autor citátu ja.

„Má i člověk křídla?“ Ano, ja napríklad denne, teda skoro denne, lietam na krídlach (fantázie). V súčasnej dobe človek používa aj mechanické krídla – lietadlá.

Další odpovědi
Drap

Toto je celá neprozkoumaná, dosud nezjištěná a těžce dostupná oblast. Záleží zřejmě hodně na vlastní fantazii a na výchově v dětském věku. Můj subjektivní názor je zcela jednoznačný. Každý pořádný čert, má na jedné noze botu a na druhé kopyto. Padlí andělé jsou právě ti čerti. Pořádný anděl má křídla velmi podobným z bílých hus.Jen o kousek větší vzhledem k velikosti anděla. Jsem přesvědčen, že i andělé jsou přelétaví, nebo právě ten, který by se měl dostavit, může mít dovolenou, či jiné volno.
I člověk může mít křídla, pokud si je připustí. Výšku i pohodu letu bez ověření nejsme schopni určit. Pro každé vzlétnutí je bezpodmínečně nutný jistý prostor pro odraz. Spoléhat na to, že křídla se roztáhnou cestou, může být dosti neuvážené a riskantní.
Někteří vyhání čerta ďáblem, ale je to cesta do pekel. Všichni známe z okolí, kdy dlužníci se snaží splatit půjčku další půjčkou, většinou ještě méně výhodnou. Taková cesta nikam nevede.

ivzez

Není, neexistující nelze zkoumat.

S citáty souhlasím, nejvíc se mi líbí Hemingwayův.
Na to, že je k letu potřebná i „základna“, se rádo zapomíná.

B.
Myslím, že každý občas vyháníme čerta ďáblem.

PS:
Zná někdo podobné obraty v jiných jazycích?