Je prostředník mezi Bohem a lidmi skutečný?

Možná je jen smyšleným slovem. Odchod z Egyptského otročení díky Mojžíšovi. Jak to bylo doopravdy? Neodpovídejte, že když tomu nevěřím, že nikdy nevyjdu z Egypta. Mám jiné otázky. Proč už faraon nepotřeboval Izraelity? Myslel si že stvořil vše, ten svůj svět i nesmrtelnost, nebo se opravdu bál Hospodina? Není ničím podložena existence nějaké osoby, třeba ve starém zákoně Mojžíš, v novém Ježíš. Nepíši o víře. Všichni proroci ukazují na to, kdo se měl v budoucnu narodit kdo spasí svět. Ale jestli všechny jevy nebyly (nebo byly) připsány jednomu společnému jménu. Za válečné výhry i lidské prohry dosadili jednoho „prostředníka“ či kněze? Nemám námitku proti Hospodinu který hýbe počasím. Dejme tomu, že Izraelští přešli přes rozestoupené moře. Ale proč vědci, kteří mají titul vědců zkoumají jakousi mapu geografa Jamesa Rennella? Připadá mě to jako bych hrabal dřívkem ve slepičinci. To se opíráme o nějaké mapky bez možnosti použití nejmodernější satelitní techniky? Nebo žádají další příděl dotací na výzkum? Vědci – na jakém zákonu můžou vynést názor do světa jako ten pravdivý, ten vědecky podložený? To mají nějaké privilegium? Zvlášť když svoji teorii opřou o kreslicí papír nějakého geografa? Herodotovy zápisky. Na Zemi jsou technikou zmapována pradávná koryta řek v poušti. Nestačilo by z jejich výsledků bádání přejít k víře? Aby to bylo oficiálně orazítkované? Nebo se nemám ptát a nemám to číst? Když se všichni musí naučit abecedu.

Nejlepší odpověď
verka

Vaše otázky jsou rétorické a je jich trochu moc na jeden dotaz.