Je promlčecí lhůta u exekucí? A v případě že ano jak dlouhá.

Odpovědi
Fidel

Jak to myslíte?

Bičiště

Promlčecí lhůty řeší Občanský zákoník. Po uplynutí promlčecí lhůty, nelze závazek vymáhat. Po promlčení, je možné pouze dobrovolné plnění.Dle Občanského zákoníku je promlčecí lhůta tříletá. Tato lhůta začíná běžet ode dne, kdy se poškozený dověděl o vzniku škody.Maximální promlčecí lhůta je desetiletá a lze ji dosáhnout taktickým prodlužováním, formou právnických úkonů. Jiné promlčecí lhůty stanovuje Obchodní zákoník. Dle Obchodního zákoníku je promlčecí lhůta 4 roky. U úmyslné škody, je promlčecí lhůta desetiletá.
Tato odpoveď je jenom nástin, stačí zadat do vyhledavače – „promlčecí lhůty“ a naběhne mnoho rad a úvah.I zde v „odpovědích“ bylo dotazů tohoto druhu mnoho.Zkus zde okénko nahoře, „Zadejte vaši otázku“.