sowa

Je promlčecí lhůta na pokuty?

Nejlepší odpověď
baghira

Jedna věc je promlčení přestupku – tam je lhůta jeden rok.

Druhá věc je promlčení uložené a nezaplacené pokuty – tam je lhůta šest let.

Což neznamená, že když vydržíš šest let nezaplatit, že jsi za vodou. Stačí jedna upomínka, a těch šest let běží znovu od začátku. Kromě toho, určitě přijde dřív exekutor než promlčení.

Další odpovědi
Drap

Lhuty jsou jak uvádí baghira. Dnes už jsou registry těchto věcí na tak dobré úrovni že se v žádném případě nevyplatí nezaplatit. Pokuta 100 Kč může za těch šest let s poplatkem exekutora udělat cca 10000, kč.

Lucijej

Dejme to mu, že promlčení lhůta je jeden rok. Ty něco proveděš, za co se dává pokuta, patřičný orgán má možnost ti tu pokutu dát během jednoho roku, v případě, že se opozdí, už tě nemůže pokutovat.