sowa

Je promlčecí doba na nezaplacené soudní poplatky?

Nezaplacené soudní poplatky z roku 2001.Zatím nebyly předány k exekučnímu vymáhání.Je na ně promlčecí doba jako na pokuty?

Odpovědi
baghira

Zákon o správě daní a poplatků uvádí promlčecí dobu 6 let. Jestli se ale tento zákon vztahuje i na soudní poplatky, za to klacek do ohně nedám.

Fidel

Abych byl upřímný, tak nevím odkdy začíná lhůta běžet – bude to od vzniku povinnosti je uhradit, tedy buď k podání žaloby nebo rozsudku soudu. Ale pokud dluh vznikl v roce 2001… tak bych se na to vyprdl, protože ho máte sedm let promlčený. Promlčecí lhůta je tříletá od okamžiku, kdy právo mohlo být vykonáno poprvé… Tak klídek… (Ale to, že vám bude exekutor vyhrožovat, na to se připravte, ale hlavně mu nic neplaťte – oni to občas jenom zkouší).