Domisnikis

Je prodejce parcely povinen nechat ji vyměřit?

Chci koupit parcelu, kterou následně oplotím. Tato parcela ale není vyměřená, mám tedy právo požadovat vyměření od prodejce? (Jedná se mi o obvod, samozřejmě)

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že povinností to neni. Zaměření si nechává dělat vždy ten, kdo to potřebuje. Pokud kupuješ, tak se z katastru dozvíš metry. Kde přesně vede hranice je jiný problém.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Zaměření hranic geodetem není povinností prodejce.
Prodej se uskutečňuje pouze na základě výpisu z katastru nemovitostí a tam je uvedena pouze výměra pozemku.
K zaměření hranic pozemku je pak potřeba snímek z pozemkové mapy a údaje, které si zjišťuje geodet, a na tomto základě se provádí zaměření hranic vlastního pozemku.