mirekborek

Je problém pít hodně tekutin?

Je problém pít hodně pití?

Většinou přes dopoledne vypiju 1.5l minerálku. Odpoledne vypiju jednu až dvě podobné minerálky. Stává se občas, že vypiju 4–5 litrů pití.
Může to být problém?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ano, může. Záleží, co způsobuje tu nadměrnou potřebu pít. Pokud je to dáno prostředím, fyzickou prací nebo jinou přirozenou záležitostí, pak to je v normě. I tak ale nadměrné pití minerálních vod není dobré, protože ty minerály se mohou konzumovat jen v určitém omezeném množství. Čili zkus si dát normální vodu, ideálně převařenou, může být s citrónem, příp. slabé bylinné čaje. Hlavně nesladit a nepít nějaké limonády a podobná zvěrstva.

Další odpovědi
Malvína

Nejlépe to popsal Alesh. Opravdu je pět litrů minerální vody dost. I pět litrů čisté vody se dá považovat za nadměrné. Vše se ale odvíjí od fyzické zátěže, postavy a tak dále. Nicméně opatrně. Odrovnat si ledviny lze při pití malého množství tekutin, stejně tak ale naopak. Pokud máte stále velikou žízeň, může se jednat o příznak nějaké nemoci. Přikládám odkazy k přečtení.

https://www.mo­jezdravi.cz/priz­naky/abnormal­ni-zizen-polydipsie-3303.html

https://www.pro­zeny.cz/clanek/pi­jete-hodne-a-presto-mate-porad-zizen-pozor-muze-to-signalizovat-nemoc-8583?menu--open

ivzez

Abnormální žízeň řešte s lékařem,
může být příznakem nějaké nemoci.

K pití samotnému:
Takovým množstvím zatěžujete především ledviny. Minerálky (neslazené!) je
potřeba střídat. I v případě pití různých minerálek je dobré je střídat s vodou.
Případně je ředit vodou 1 : 1.

Edison

Tři litránky? To není nic strašnýho… Pět už je dost… Ale neznáme Tvoji postavu a další věci… Takže… těžko soudit. Možná bych byl opatrný s těmi minerálkami…

Brblal

S podobným dotazem bych se zeptal svého obvodního lékaře, ten má jistě více zkušeností pokud jde o pití velkého množství minerálek.

Já sám piju málo, ale před pár měsíci jsem si začal vařit čaje, malinko si je osladím, ale jinak v pohodě, minerálky jsem hodně omezil (jen jimi teď zapíjím léky, které dlouhodobě užívám na snížení krevního tlaku).

zjentek

No a otázka zní jak? Maj ti ty minerýlky nějak působit na psychiku? Nebo jen říháš a jinak jsi v klidu? Nebo ti samotný říhání působí problém? A kde hodně pití vypiješ? Doma, či v zaměstnání? Nakonec, v čem spatřuješ svůj problém? Nebo jinak- kdo položí tak nesourodou otázku?

Kryšpín

Pokud jste dřevorubec 4 hodiny s pilou poté se sekerou, tak je to v normě, a možná trochu více odcházejí z tělesné schránky minerály a spol