zjentek

Je probační úředník v podstatě totéž, co kurátor?

Nejlepší odpověď
elkon

Úředník Probační a mediační služby realizuje dohled nad obviněnými, obžalovanými nebo odsouzenými, zajišťuje podmínky pro uložení alternativních trestů a opatření včetně kontroly jejich výkonu, zprostředkovává řešení sporu mezi obviněným a poškozeným a činí úkony k urovnání konfliktního stavu.

Kurátor (z latiny curator = opatrovník, správce) může být: opatrovník ustanovený soudem; kurátor sbírky · Kurátor (církev) – představitel sboru.

Další odpovědi
_Bůh_

Co by probační úředník dělal v muzeu?