www

Je pro životnost síťového adaptéru ntb při denním používání vhodnější jeho odpojovaní od sítě, nebo trvalé připojení?

Osobně zastávám názor, že trvalé připojen k síti 220V adaptéru neškodí.

Nejlepší odpověď
gecco

Tahle elektronika pracuje za ´nízkých´ teplot – trvalým připojením se neopotřebovává (nebo aspoň ne významným způsobem).
Na druhou stranu – ani odpojení spínaného zdroje od sítě mu nijak zvlášť neškodí…
😉

Další odpovědi
Emefej

Pokud tě odpojování při nečinnosti nějak obtěžuje, tak neodpojuj. Já z bezpečnostního hlediska odpojuji vše, co nutně nemusí být trvale pod napětím.

kablik

já doporučuji prodlužku s vypínačem, na noc vypínám vše jedním cvaknutím…