Weroniq

je pro vztah špatné, když žena vydělává víc než muž?

vždycky jsem slyšela, že muž by měl být živitel a že špatně nese, když žena má vyšší vzdělání než on nebo pak vydělává víc a že takový vztah nefunguje.. opravdu to tak musí být?

Nejlepší odpověď
iceT

Ne,špatné to není,ale muž by to měl mít v hlavě srovnané a žena by mu to,že vydělává méně neměla vyčítat nebo předhazovat.

Kdysi jsem četla jeden příběh,bylo to o domácím násilí,kdy žena psychicky deptala manžela,jen proto,že ona byla vzděláním na výši a on byl „jen“ záměčník.Ze začátku jim to nevadilo,i když on byl zrazován,že takový „nerovný“ vztah nemá budoucnost,ale pak to vygradovalo v něco mnohem horšího.

Další odpovědi
anonym

Pro vztah to rozhodně špatné není. Jenom ješitnost některých mužů se s tím nedokáže vyrovnat. Pak záleží na ženě, jak se rozhodne – nechat si slušný příjem, nebo závistivého chlapa?

WeeBear

To je to stejné, jako kdybych ti teď tvrdila, že ve vztahu musí být starší muž a žena mladší, jinak to budou oba špatně nést a fungovat to nebude.

Ano, kdysi to tak bylo. Kdysi – ženy byly za plotnou a vychovávaly děti, což tehdy nebyla mužská „práce“ a živitel byl tedy muž. Poslední dobou to už ale není zákonité – vždyť i mužů na „mateřské dovolené“ přibývá rok od roku. Sám kamarád mi řekl, že kdyby jeho žena porodila a měla dobrou práci, resp. vydělávala by více než on a nehrozil by jí vyhazov, tak by na mateřskou šel téměř bez problémů (přičemž dodal, že by se možná naučil uvařit více, než mražené pizzy a polévky ze sáčků 😁).

Podle mého je to blbost. I takový vztah může zcela spokojeně fungovat.

Drap

Hned bych si takovou vzal........možná i dvě

briketka10

když jsem si vydělávala víc, tak se partner cítil špatně měl i nižší vzdělání nedávala jsem mu to nijak najevo, byl tak nějak vděčný..
pak jsem onemocněla a byla jsem vděčná já jemu, tak je to zařízeno, když se mají dva rádi..

hanulka11

Dnes je to jedno , ale záleží na partnerovi jak se s tím vyrovná .

anonym

U nás to bylo jednou tak,podruhé onak a nyní jsme vyrovnáni.