Avatar uživatele
Weroniq

je pro vztah špatné, když žena vydělává víc než muž?

vždycky jsem slyšela, že muž by měl být živitel a že špatně nese, když žena má vyšší vzdělání než on nebo pak vydělává víc a že takový vztah nefunguje.. opravdu to tak musí být?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, iceT, johana 56, Damiana, briketka10 před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ne,špatné to není,ale muž by to měl mít v hlavě srovnané a žena by mu to,že vydělává méně neměla vyčítat nebo předhazovat.

Kdysi jsem četla jeden příběh,bylo to o domácím násilí,kdy žena psychicky deptala manžela,jen proto,že ona byla vzděláním na výši a on byl „jen“ záměčník.Ze začátku jim to nevadilo,i když on byl zrazován,že takový „nerovný“ vztah nemá budoucnost,ale pak to vygradovalo v něco mnohem horšího.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pro vztah to rozhodně špatné není. Jenom ješitnost některých mužů se s tím nedokáže vyrovnat. Pak záleží na ženě, jak se rozhodne – nechat si slušný příjem, nebo závistivého chlapa?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
WeeBear

To je to stejné, jako kdybych ti teď tvrdila, že ve vztahu musí být starší muž a žena mladší, jinak to budou oba špatně nést a fungovat to nebude.

Ano, kdysi to tak bylo. Kdysi – ženy byly za plotnou a vychovávaly děti, což tehdy nebyla mužská „práce“ a živitel byl tedy muž. Poslední dobou to už ale není zákonité – vždyť i mužů na „mateřské dovolené“ přibývá rok od roku. Sám kamarád mi řekl, že kdyby jeho žena porodila a měla dobrou práci, resp. vydělávala by více než on a nehrozil by jí vyhazov, tak by na mateřskou šel téměř bez problémů (přičemž dodal, že by se možná naučil uvařit více, než mražené pizzy a polévky ze sáčků 😁).

Podle mého je to blbost. I takový vztah může zcela spokojeně fungovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Hned bych si takovou vzal........možná i dvě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

když jsem si vydělávala víc, tak se partner cítil špatně měl i nižší vzdělání nedávala jsem mu to nijak najevo, byl tak nějak vděčný..
pak jsem onemocněla a byla jsem vděčná já jemu, tak je to zařízeno, když se mají dva rádi..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Dnes je to jedno , ale záleží na partnerovi jak se s tím vyrovná .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

U nás to bylo jednou tak,podruhé onak a nyní jsme vyrovnáni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek