Gus_Fring

Je pro studium a práci v oblasti organické chemie a biochemie potřeba středoškolská a vyšší matematika?

A krom toho, je třeba na Přf UK také předmět matematika, který musí absolvovat studenti organické chemie či biochemie?

Nejlepší odpověď
Sooger

Ahoj, ano je potřeba matika. Studuji prvním rokem v oblasti biologie-chemie. Bez středoškolského učiva matiky se to neobejde. S tím, že se pak na to naváže vysokoškolská matika(derivace, teylerův polynom, integrály atd…). K tomu třeba u nás máme ještě matika pro chemiky a fyzika pro chemiky. Nejspíš to bude obdobný pár lidí, co tam chodili znám a matice se nevyhli.