mardub4

Je pro seniora výhodnější účet než Poštovní účet?

Nejlepší odpověď
klumprt

I senioři jsou každý trochu jiný a každý má trochu jiné klientské chování.
Záleží, jestli vybírá z bankomatu, jestli má nějaký bankomat dotyčné banky – (tedy zdarma) po ruce, jestli ovládá internetbanking, jestli platí kartou, jestli má radši papírky nebo penízky pěkně na kontě. Přičemž úročení u běžných účtů je nulové nebo zanedbatelné. A z těch pár tisíc co tam běžný český senior bude pár dnů v měsíci mít, jsou úroky tak sotva na rohlík jednou za čtvrt roku.

Pokud má poštovní účet nějaké výhody proti běžnému, je třeba se zamyslet, jestli ty výhody ve spojení s dalšími podmínkami jsou „na míru“ tomu konkrétnímu seniorovi.

Další odpovědi
Hlada

Výhodou je jednou za měsíc zdarma donáška hotovosti do bytu. Jinak je to obyčejný bankovní účet zdarma, ale také bez úroků.

Alesh

Já mám Airbank, do 100 tis. Kč na běžném při 5 platbách kartou dávají 1% úrok, jinak vše zdarma, vyjma výběrů z bankomatů cizích bank. Mně to vyhovuje Jejich bankomat tu sice je, ale mám i ČS, tak vybírám u nich.