Kazatel

Je pro obnovu lesa horší jeho požár, nebo kůrovec?

Odpovědi
zjentek

Obojí je poměrně stejně dobré 🤷‍♂️

Hlavně aby při dění nezasahoval člověk, ať se celé procesy zbytečně nepokazí, nekomplikují a neprodlužují.

Drap

Podle mne, jekůrovec horší. Požár přinese lesu mnoho nového. Obnova však v obou případech bude dlouhá. Jsou nesysly, které se nám občs snaží namluvit, že za deset let, bude stejně vzrostlý les. Staré silné stromy rostou desetiletí.