FlAsh_7

Je pro investice vhodný speciální bankovní účet?

Je pro investice vhodný speciální bankovní účet? Jaký je nejlepší postup ohledně účtů a investic?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nerozumím otázce. Finanční investice mají různou formu (akcie, dluhopisy, podílové listy, penzijní fondy) a samostatnou evidenci. Investování funguje obvykle tak, že převedete peníze z bankovního účtu (jednorázovým nebo trvalým příkazem) na účet finanční instituce nebo zprostředkovatele. Takže stačí mít jeden bankovní účet. Obvykle máte k dispozici výpis investované částky, ale může být dobré si pro přehled vést v příapdě více růszných investic vlastní souhrnnou evidenci, např. v excelu.

Další odpovědi
Edison

Dvě zcela různé a nesouvisející otázky. 1. Ne. 2. Podle banky a produktu.

Už se na to ptáš po moctý, votravuješ tím aniž by sis cokoli našel a přečetl.

Drap

Můžeš mít účet zvlášť, a také nemusíš. Osobně nevidím důvod, proč mít na investice samostatný účet.