zjentek

Je pro chlapa dobré/špatné mít „před očima“ nějaký vlastní ideál ženy a budoucí partnerku vyhledávat striktně dle něj?

Vyberte jednu z možností jak na problematiku nahlížíte, případné vysvětlení je žádoucí. 👍

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že to platí i pro ženy. Ty si zpravidla vysní prince na bílém koni.

To se ale nemusí vyplatit. U lidí, jejichž vzhled je považován za přitažlivý, se často předpokládá, že jsou v mnoha ohledech lepší, mají například lepší povahu, lehčeji jim všechno projde, jsou lépe společensky přijímaní, zastávají významnější pozice, lépe nacházejí partnery a jsou spokojenější a šťastnější. Lidé mají tendenci často podle vzhledu určovat i ostatní charakteristiky člověka. Pro vnější vzhled zapomínají na ten vnitřní., tedy vlastnosti. Pak jsou často zklamaní.

Myslím si, že záleží na typu hledajícího,, může být plachý. Plachý a nejistý muž í často volí neatraktivní partnerky. Ale stává se, že pokud si nepříliš atraktivní muž vybere partnerku, která je proti němu velmi atraktivní,
nedělá příliš dobře. Na druhou stranu se muži bojí ucházet o partnerku, která je atraktivní,a myslí si, že má plno nápadníků a že by tak u ní neměli šanci.

Kdysi si muž hledal partnerku jako doplněk ke koni, doprovod na společenských akcích, ale takový vztah neměl zpravidla dlouhé trvání.
Musí přeskočit jiskra, je třeba využít tzv. intuici, neuspěchat, všímat si chování i jednání partnerky.

Myslím si, že ideál, tedy to ,co si jedinec vysní, je často mimo realitu. Je třeba často ze svých představ slevit. Bohatství by nemělo být prioritou. Dále je dobré poznat matku partnera či partnerky – jaká matka, taká Katka. MUž – nelí to tzv. mamánek.,. V tomto příoadě zpravidla manželství brzy skončí, pokud se partner nepřizplůsobí své ženě a vždy mu radí matka.

Těžko uvádět obecné vlastnosnoti, každý má jiné nejen přestavy, ale i oči a intuici.

Další odpovědi
Kazatel

Na začátku si vysníš ideál, po čase polevíš a nakonec ti nezbyde než smířit se s tím, co na tebe zbylo, což si budeš možná po zbytek života vyčítat 🙂.

elkon

Není potřeba vymýšlet nějaké „vědecké“ postupy. Až to přijde, tak to bude. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel, nemá to smysl. Prostě jsme se potkali a fungovalo nám to až do její smrti. Byli jsme spolu 32 let. A to jsme spolu chodili tři čtvrtě roku a vzali jsme se (nemuseli jsme). První dcera se narodila až za dva roky.

Hlada

Chlap by se do takové situace neměl dostat, protože si našel holku ještě jako kluk. Vybírat po sezóně z přebraného je problematické bez ohledu na strategii.

cappuccino

Nekde jsem cetla, ze praveho partnera nebo partnerku najdeme az tehdy, kdyz ustoupime od sveho idealu. Vetsina lidi si vybira porad stejne typy a vztahy jim nevychazeji. Pokud zabloudite do cizich vod, budete prekvapeni.

xcoxc.com

Kdyby si byl chytřejší, tak si najdeš ženu pro kterou budeš ideál muže :)

Justin1

Striktně ne, lepší je mít jenom nějakou méně striktní představu a nechat pracovat sympatie a přitažlivost.