HenryFonda

Má pro českého občana smysl se učit arabštinu nebo hebrejštinu, i když je neuplatní v praxi?

Dal jsem si tu otázku jestli má pro českého občana smysl se učit Arabštinu nebo Hebrejštinu,ikdyž dotyčné jszyky neuplatním v praxi jen si tím zvednu svoji vzdělanost s mottem: kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem … čím více řečí člověk ovládá, tím více se před ním otevírá v životě možností …děkuji

Je pro českého občana smysl se učit arabštinu nebo hebrejštinu ikdyž je neuplatní v praxi?

Pozor na pravopis spojky „i když“!

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy neříkej nikdy.

Učit se jazyky, třeba jen pasivně, má význam, . Rozšiřuje totiž mozkovou kapacitu, udržuje paměť. To není nikdy k zahození.

Záleží na tom, zda má jedinec nadání na jazyky, chuť a trpělivost.
Může číst v originále a lépe porozumět druhým.

Moje známá se jen tak ze záliby učí činsky, i když pochybuje, že do číny někdy pojede.

Přece nejen jazyky, ale i jiné vědomosti neuplatní člověk v praxi. tak proč se dilvit,. že se někdo učí exotické jazyky. Jde o jeho pocit uspokojení, třeba i radost z toho, že poznal něco nového.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… parafrázoval bych jednu hlášku z filmu: i takovej dělník u soustruhu si může přečíst korán v originále …
… za mně blbost energii bych věnoval na něco užitečnějšího, nebo na jiné, použitelnější jazyky: např. španělština, ruština, němčina …

Ametyst

Znalost žádného cizího jazyka není zbytečná. Často nedohledneme význam této znalosti prave teď. Považovala bych i za slušnost vědět, jak se podekujte a pozdravi, když někam jedu. Ještě lepší je umět si říct o to, co potřebuji ( kupovat, smlouvat) a dostat se, kam potřebuji.

led

Pre človeka, ktorý s daným jazykom nepríde do styku (v akejkoľvek forme) je to otázka hádzania hrachu o stenu. Ale nie všetko je o peniazoch. Znalosť cudzieho jazyka možno využiť aj v nekomerčnom zmysle.
Znalosť cudzieho jazyka umožňuje nielen možnosť priameho dohovorenia sa v danom jazyku, ale aj možnosť využitia tejto znalosti v rôznych oblastiach. Napríklad sledovanie rôznych informácií v daných jazykoch, sledovanie filmov v originále, čo vyvorí inú formu zážitku než skreslene predabovaný film, možnosť čítania knihy v originále, kde je možné vidieť pôvodné jemné odtiene ťažko preložiteľných slovných zvratov v originále, ktoré prekladom veľakrát strácajú svoj pôvodný význam.
Znalosťou jazyka skôr pochopíte ľudí.

Edison

Co třeba nějaká dovolená? Mno.. a co si třeba přečíst thoru nebo korán v originále? Jinak řešeno… nikdy nevíš. Jen bych k tomu přidal aspň kapku studia kultury. Jednat to pomůže k pochopení jazyka, jednak pak určitě v přípdané komunikaci a pochopení textů.

Kryšpín

Ano během několika let to bude velká výhoda.

Kelt

Dělej to, co chceš dělat a nedívej se na okolí. Nesrovnávej se s většinou. Je to tvoje věc, tvoje rozhodnutí. Existují kurzy, jsou učitelé, učebnice, ale není to tak běžné. Já se třeba učím hebrejsky a trochu i arabsky. Jinak je každému jedno, zda se učíš takový jazyk nebo skládáš origami.