zvonisek

Je příživnictví trestný čin?

Je vyžírání, nepracování, povalečství, opilství trestné?

Nejlepší odpověď
led

Príživníctvo bolo po Novembri ´89 oficiálne zrušené ako trestný čin.
Čo je to príživníctvo? Slovník ho definuje ako „ťaženie z práce druhého, parazitizmus“. V reálnom živote v tomto zmysle ostalo od čias praveku aj dnes.

Další odpovědi
mosoj

Chlapče, příživnictví již prý neexistuje.
I když většina ví, že existuje a v mnohem větší míře než dříve.

Dochy

Pokud se nepletu tak příživnictví bylo za komunistů kdy každý měl právo a povinnost pracovat. Příživník byl ten co alespoň oficielně nepracoval a nechal se živit druhými (rodinou, žebral u druhých apod.). Nic z toho co píšeš v současnosti trestné není (pokud se nemýlím) ale trestné jsou další věci které s uvedenými velice často souvisí: krádeže, podvody, násilné tr. činy, jízda pod vlivem/obecné ohrožení…