petr77

Je přirozené mít jednoho partnera navždy?

Nejlepší odpověď
tom004

To nevím.Zkoušíme to teprve 42 let. 🙂

Další odpovědi
anonym

Proč se ptáš, když vědci už dávno prokázali, že není, protože člověk je odpradávna promiskuitního založení.
To jen tradice a společenské normy nás nutí se podřídit,
(ale přece jenom daleko horší to mají třeba jeptišky nebo kněží s celibátem).

quentos

je to o povaze. U stálých a věrných lidí „od přirození“ není nic přirozenějšího.

anonym

Zřejmě se dá něčeho takového dosáhnout.
Já to štěstí neměla, přesto, že za štěstí bych to považovala.

jaza

Přirozené – nepřirozené? Vše je zejména o toleranci ve vztahu, tzn. o povaze každého jedince. Nejde o lásku. Zaláskovat se může člověk nesčetněkrát. Ta tolerance se projeví již v předmanželských vztazích. Bohužel, spousta, zejména žen, si myslí, že určité povahové rysy svých partnerů se v manželství změní, ale bohužel to nefunguje. Recept na partnerství navždy neexistuje. Zvítězí pouze tolerance.

venkovan

Jo byly doby u opic, kdy všichni patřili všem. Respektive samičky starém poičákovi, mladí se jen dívali a těšili na stáří. Často marně, spávně starej opičák je zpravidla jen jeden.
No když řešíš podobnou otázku – popřemýšlej jak se budeš tvářit až tvoje partnerka ti oznámí, že není normální žít s jedním mužem celý život. Sbalí ti věci a vyhodí před barák a nebo odedjde sama. A když budeš hodně držkovat, tak na děti se budeš dívat přes kukátko.

david22

Bylo by to ideální. Dřive (ještě před 100 lety) to bylo běžné. Dnes je doba špatná, co se týče vztahů.

hippeace

u lidí ne ti jsou spíšo polygamní a to díky té naší „civilizovanosti“ ale nekterá zvířata žijí s partnerem celý život – jsou monogamví myslím že je to případ labutě