lukas.zmizik

je přírodní barva lidských zubů tak bílá, jakou ji každý chce mít?

Doplňuji:
každý chce mít barvu zubů bílou tak jako je bílé okénko, do kterého zrovna teď píšu

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, „jakou ji každý chce mít“ – ale přirozená barva skloviny je bílá (průsvitná) a zuboviny (která je pod ní) žlutá – takže přirozená barva zubu je nažloutlá (nebo jak bych to… 😉 ).
S přibývajícím věkem zuby obvykle tmavnou (ať už působením potravin nebo nervu).

Doplňuji:
lukas.zmizik: No – já nevím, ale na výzoru lidí, jejichž zuby svítí jako odrazky na patnících, neshledávám nic moc pozitivního – takže sice nevím, o kolik jsou moje zuby tmavší, než toto okénko – ale rozhodně nehodlám podstupovat žádné bělení.

Další odpovědi
beer

Určitě není.
Jisté zabarvení zubů je dáno geneticky a tobě nezbude nic jiného, než se tím smířit, nebo s barvou nepříliš úspěšně bojovat ))
Doplňuji:
Taková přírodní barva zubů v dospělosti ani neexistuje – většinou jsou totiž porcelánové ))

marci1

Není a přehnaná „bílá“ nevypadá přirozeně, zuby vypadají spíše jako umělé.