tomtom.b

Je pripustne,aby proti moji osobe u soudu vypividal svedek v podnapilem stavu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To záleží na soudu. Sděl jim svou námitku a požaduj, aby byl svědek podroben dechové zkoušce. Pokud soud vyhoví, nechá zkoušku provést. Samozřejmě, že pak by opět na uvážení soudu musel být soud odročen, popř. by byl svědek předvolán na jiný den.

Další odpovědi
Lamalam

O způsobilosti svědka vypovídat před soudem rozhoduje soudce. Takže je to jenom na jeho uvážení. Tvůj advokát mohl podat proti takovému svědectví protest.

ivzez

Nemyslím, že by soud připustil výpověď podnapilého svědka.

Nebo se ptáte, jestli proti Vám může svědčit člověk,
který byl v době spáchání činu v podnapilém stavu?