Je prevence lepší než kontrola a trest?

Pokud by zde teoreticky byla dokonalé prevence nemusela by zde logicky už být kontrola a trest, globální krize je zde díky tomu že selhala optimální správná prevence, protože raději kontrolujeme a trestáme.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
www

Ano

Prevence je nezastupitelná.
Ale souvislost textu tvé otázky s náboženstvím naprosto nechápu! Jsi vidět málem na celé netové planetě a stále neovládáš triviální základy ☹.
Sorry, ale možná by takoví lidé měli pro připojení na net skládat zkoušky 😁.

Další odpovědi
Drap

Jiná možnost

Doplňuji:
Prevence je povážována za lepší, hlavně vychází většinou podstatně levněji. Bohužel, neplatí pro všechny. U někoho i ta nejdokonalejší prevence bohužel, nezabere.

Děda Louda

Jiná možnost

Zcela jasně nejde o to, co je lepší, obojí je totiž nutné. Jsou to dvě odlišné metody k dosažení téhož cíle. Každá jedna z nich může fungovat samostatně. V praxi nefunguje ale ani prevence hrozbou trestu. Inu, zatracenej lidskej faktor!

led

Ano

„Pokud by zde teoreticky byla dokonalé prevence nemusela by zde logicky už být kontrola a trest,“ Ak by sme mali byť dôslední podľa vašej nápovedi, asi by sme vás odtiaľto preventívne hnali preč, vzhľadom na iné vaše predchádzajúce nevhodné príspevky.ale „díky tomu že selhala optimální správná prevence“ každú otázku pozrieme, zhodnotíme.
Napríklad vaša navádzajúca otázka skrytá za prevenciou, skresľuje jej informačný dosah. V otázke si odpovedáte tvrdením: „globální krize je zde díky tomu že selhala optimální správná prevence,“ Tak buď sa pýtate, alebo presadzujete vaše tvrdenie.

Michal Kole

Ano