Boy 13

Je přenos viru HIV takto možný?

Když se omylem při krájení říznu do prstu, a nedám si na tu ránu náplast a druhý den za 24 hdoin pojedu v MHD a dotkl bych se tyče, kde je kapička krve a zrovna by ta kapička se dotkla té mé ranky, mohl bych takto se nakazit virem HIV nebo třeba žloutenkou? Děkuji.

Odpovědi
xiperio

A co se týká žloutenky, to stačí si nemýt ruce a olíznout. To je šance mnohonásobně vyšší, že ji chytíte.

seraphico

Proč ta změna na MHD? Drž se původní „modelové situace“ a nech tam ten supermarket, ten byl lepší 👍

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-je-infekcni-virus-hiv-v-krvi-mimo-telo

„Vir HIV vydrží na vzduchu v nějaké lidské tekutině (resp. v krvi, spermatu, poševním sekretu nebo mateřském mléku) jen několikb málo minut – ono se úplně přesně nedá určit kolik, ale mělo by to být maximálně 8 minut.“

Čili chytit takto vir HIV je nemožné.

Zdroj: https://www.aids-pomoc.cz/porad­na/zivotnost-viru-hiv-4270.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Velmi malá pravděpodobnost. Musel by jste mít tu ránu stále otevřenou a ta kapička by tam nesměla být moc dlouho před Vámi. Jinak by tam ten virus nevydržel, Jak říkám, pravděpodobnost skoro nulová.