redy

Je „prča“ sprostý slovo?

Já myslím že jo, zní mi to sprostě.
Kdo to vymyslel, jak vzniklo tak blbé slovo?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

řekl bych, že spíš nespisovný, hovorový, sprostý bych bral „prdel“…
jo a tady jsem našel, jak prej vzniklo: http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/prca--58578

Další odpovědi
anonym

To je sranda, zábava, bžunda.
Výraz prča je původem moravský, pochází ze slovesa prčit se, které se používalo o kozách a znamenalo, jak to říct co nejveřejnoprávněji… pářit se. Zdá se, že tento akt je u koz provázen efekty zasahujícími čich, protože zjevně příbuzný se slovesem prča je výraz prk, kterým se pojmenovává kozí pšouk. Z tohoto prku pak je naše dobrá známá prkotina, tedy nepodstatná věc, hloupá maličkost, bezvýznamný žvást. Jak kozí pšouk souvisí s bezvýznamností si myslím dovedeme představit, ale proč je kozí milovaní synonymem pro legraci, nevím. Což je možná tím, že jsem u něj nikdy nebyl. Jistou obměnou výrazu prča prý je první část slova šprťouchlata, druhá vychází z přídavného jména poťouchlý.
http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/prca--58578

annas

Prča je slovo nářeční, tedy nespisovné ve významu 1., ve významu 2 je vulgární, hanlivé..

  1. dělat s prču – legraci, švandu. – podobně jako dělat si kozy.
  2. prča – pojmenování kozy – hanlivé, vulgární

Od tohoto hanlivého slova je odvozený vulgarismus, tedy sprosté slovo – zprčit – svést ženu. .

Podle SNČ, kolektiv autorů, s. 327

Lamalam

Děláš si prču? To není blbé slovo, mě přijde úplně normální.

briketka10

Jugar už neví, jak by mě do mě rejpal, proto odpovídám
sem a stejně je to pořád špatně je to starej bigamista:(

briketka10

Proč blbé slovo v Brně se tak normálně
říká srandě já ho taky používám.

anonym

Proč neodpovíš přímo na otázku a cpeš to sem?
Otázka má ve znění:Jak vzniklo takové slovo a né,kde se používá.
Odpovídej adekvátně a né co tě napadne.

anonym

Jugare, ještě že jsi dal odkaz, jinak bych ti nevěřil.

anonym

Tak si ho pořádně pročti.
To je,ale bžunda.

anonym

Protože má briketka obavu, že ji smažeš příspěvek.

briketka10

😁

anonym

Příspěvky maže admin,to bys už mohl dávno vědět staříku,jsi tu už dost dlouho,tak si vzpomeň.

briketka10

Ne ne příspěvky nahlašují stříbrní a zlatí
uživatelé to jistě víš a už ses klepal až
stříbrný budeš a nyní si zde přede všemi
děláš alibi, že jen tobě jsou ty příspěvky
nahlašovány ode mě, Drapa a barbakana
jenže tys je předtím a to nikdo nevěděl
a snad ani netuší nahlásil dřív a my potom
tobě. Aspoň já ano.

Toto dělají zákeřný lidi a
nemusí to být proč to děláš?
Já to nechápu.

A až nakonec je maže admin bez té
možnosti získání palců a to tě asi žere.