Domaldo

Je pravopisně správně „kostymér“, nebo „kostimér“?

Do teď jsem si myslel, že správný tvar je kostymér, ale objevil jsem na internetu množství www stránek, kde používali právě tvar kostimér. Jak je to tedy správně? Oba tvary?

Domaldo

Nejlepší odpověď
quentos

Myslel jste si to správně.
„Množství www stránek“ to má prostě blbě. Jediný spolehlivý internetový zdroj, kde to lze ověřit, je Internetová jazyková příručka ÚJČ a ta zná jedině kostyméra. Akademický slovník cizích slov rovněž.

Zdroj: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=kostym%C3%A9r

Další odpovědi
Emefej

Kostým > kostymér.

zbyndo

U nás by podľa pravopisu malo by byť kostymér, kostimer mi príde ako merač kostí, ale ak by kostim bolo cudzie slovo, tak by sa písalo kostimer. Ako je to v češtine, si nedovoľujem vyjadriť sa zodpovedne