Je pravda, že v divadle nesmí herci před vystoupením jíst? Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Dlouho jsem dělala dramaťák, který vedla moje mamka, a ta mi říkala to samé, protože pak ti může zaskočit drobek, který se náhle odněkaď vyrojí, nebo tě to může zahlenit, nebo se ti může pak z trémy udělat špatně, ale když v sobě nic nemáš, tak nic nevyzvracíš. Takže akorát pít, pít, pít. Ideálně vodu, samozřejmě :)

Další odpovědi
marci1

Spíše by neměli. Tak dvě hodiny před představením. Nejlépe se hraje nalačno. 🙂

Kepler

Hladové tělo – bystřejší mozek. Nasycené tělo – líná hlava. Taky herec netrpí vedlejšími produkty trávení, jako je škytání, prdění a krkání. To by se ve společnosti Shakespeara moc nevyjímalo.