Dr. Darko

Je pravdou, že u filmů většinou další díly ztrácí na kvalitě? Čím to je?

Odpovědi
CTTON

Vyšší výdaje, menší šance vymyslet něco zajímavého

Kelt

Další díly požaduje investor, který chce zisk co nejdřív a vytvoření hodnotného uměleckého díla není záležitost kvantity, ale kvality.

Arne1

Nejzajímavější část příběhu je vybrána do prvního filmu. Když se později rozhodne o pokračování, musí se využít ne tak zajímavé dějové epizody.
Samozřejmě, výjimka jsou filmy uvažované od počátku jako vícedílné – například Pán Prstenů.