zjentek

Je pravda, že šedivý vousy mají jen moudří lidé, zatímco blbci mají „barvu“ prakticky až do smrti?

Bohužel jsem už zapomněl zdroj ;)

Nejlepší odpověď
annas

Moudrost je spojena s věkem. Takže šedivé vlasy se sice objevují i dříve než ve stáří, ale staří mají více zkušeností, takže víc vědí.

Na barvě vousů či vlasů nezáleží.

Je rozdíl ve vzhledu mezi muži v minulosti a současnosti – věk se posouvá.

Empedoklés z Akragantu
„Kdo hledá moudrého, musí být nejprve sám moudrý.“

Albitis
„Hledá-li člověk moudrost, je rozumný, myslí-li však, že ji našel, je blázen.“

Další odpovědi
yuko

Pokud to beru jako humor, tak jen blbec si ho nabarví 🙂

Drap

Bohužel, i blbec může být šedivý.

ivzez

Viděla bych to podovbně jako Yuko:
Jenom blbci se barví až do smrti…

Rokio

Drap má pravdu. Barva vousů (i vlasů) neovlivňuje moudrost člověka.