Je pravda, že pes dokáže poznat, jak se člověk cítí?

Má v sobě pes tuto empatickou stránku?

Je pravdou, že pes dokáže poznat, jak se člověk cítí?
-

Ve slovnících spisovného jazyka je zachycena podoba "opak je pravda jako náležitá.

Užití 7. pádu ve spojeních tohoto typu vyjadřuje přechodnou vlastnost, a tak je zde nežádoucí, protože pravdivost chápeme jako trvalou vlastnost!

V mluveném projevu se často objevuje tvar „je pravdou“. Povědomí o tomto významovém odstínu není živé …

https://dvojka­.rozhlas.cz/je-pravda-ze-opak-je-pravdou-7549388

Nejlepší odpověď
elkon

Nikdo nedá lepší odpověď, než Rudolf Desenský. https://www.psycho­log-psu.com/

Další odpovědi
Drap

Ano je to pravda.. Každý kdo s psem žil, ví že pozná i jakou má člověk náladu a podobně.

ekonomik

Je to mýtus. V tisíciletém soužití se psi instinktivně naučili zrcadlit chování svých majitelů.

Kepler

Taky jsem o tom něco takového četl. Dokonce že i pozná u člověka rakovinu nebo snad i jiné nemoci. Tam mu ale pomáhá jeho vyvinutý čich, rozpozná určité fyziologické změny.

terry

Zeptej se pár lidí, co mají psy a věnují se jim. Ne těch, co mají psa na ozdobu.