Je pravda, že Mozart byl géniem své doby?

Prý už v raném dětství dokázal zkomponovat řadu děl a dosáhl velké pozornosti. Jaký vztah měl je své vlasti a co ho dělalo vyjímečným, pokud jím opravdu byl?

Nejlepší odpověď
annas

Mozart měl nejen dar od boha tedy výtečný hudební sluch, ale pomohla mu i tvrdá práce, otec ho vedl k tomu, aby se zdokonalovat a stal se „géniem“. Nejen talent, ale i píle ho k tomu dovedly, počínaje od dětství.

Říkalo se o něm, že po celý život působil jako dítě. V jeho skladbách se projevuje nejvíc znaků klasicismu.

Získal si i pražské obecenstvo . Známá jsou jeho slova: „Mí Pražané mi rozumějí“, zřejmě vyslovil po pražské premiéře své opery Don Giovanni.

Přečtěte si jeden starší článek k výročí Mozartova narození.

Víc z jeho života.

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/histori­e2/clanek/pred-255-lety-se-narodil-hudebni-genius-mozart-75443

Další odpovědi
marci1

Mozart byl zázračné dítě, génius své doby a řekla bych, že je hudebním géniem i v současnosti. Jak si jinak vysvětlit, že lidé poslouchají hudbu tak dávno zkomponovanou a stále ji milují? Zkomponoval 626 děl a dokázal si zapamatovat skladbu po jednom poslechu. 🙂
Líbí se mi výrok Petra Hapky: A pořád i mnohý blbec ví, kdo je to Mozart.
„Je krásné, když slyším nějakou hudbu, která se mi strašně líbí, a její skladatelé jsou už dvě stě, tři sta let mrtví. Přitom stále žijí. A pořád i mnohý blbec ví, kdo je to Mozart.“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/kultura/hud­ba/hapka-i-blbec-vi-kdo-je-mozart.A020715_142­853_hudba_vlk