Danina65

Je pravda, že máme jíst pouze to, co vyroste v našem pásmu? Je to nový trik Unie, nebo to s námi myslí dobře?

Známý myslivec mi vysvětloval, že se budou střílet druhy, co k nám nějak doputovaly. Pokud se dostaneme až po brambory, bude pořád co jíst a pít?
Ad Dráp, ale jak definovat lokální potraviny?Odkdy jsou lokálními?

Nejlepší odpověď
annas

Vím od lékařky, která se zabývá nejen klasickou, ale i alternativní medicínou, že pokud jde o ovoce, máme jíst to, které vyrostlo a uzrálo v našem pásmu.

O jiných potravinách nevím, ale že by EU se tak starala o naše zdraví?

Další odpovědi
Drap

Nemá to s EU nic společného. Jíst lokální potraviny má logiku a je to zdravější.

Kepler

Nějaké likvidaci bych věřil jedině v případě přemnožených invazivních druhů, ale to zpravidla nemá kýžený účinek. Jinak bych tu zprávu označil jako hoax.

led

Teoreticky sa vychádza z toho, že náš organizmus je uspôsobený potravinám nášej zemepisnej lokalite. Ale to bolo v časoch, keď aj jednodenná cesta peši bola pre mnohých neprekonateľná. V súčasnosti, keď prekonávame zemepisné pásma, aj keď necestujeme potraviny iných pásiem prichádzajú k nám. Napríklad sója pochádza z východnej Ázie,… zemiaky, veď tie k nám prišli až hen z Ameriky,… korenie, kedysi kvôli nemu sa viedli vojny… v zmysle „triku“ EU by sme to nemali konzumovať?
Nie, je to klasický obchodný trik.

Šidlo

toto sa odporúča hlavne pre chorých ľudí, ale kopec ľudí zdravých aj vo vysokom veku tvrdí, že sa takto živí

tiež netlačím každé ,,superovocie", nový zázrak – hlavne keď vidím tie praktiky predajcov – kto predáva všeliek a prameň života, klame

takže skôr sa snažím vyhýbať senzáciam a polopravdám

dr.luha

To jsou smíchány dvě věci dohromady. Na likvidaci invazivních druhů existuje směrnice, ale rozhodně EU netvrdí – jíst, co vyroste v našem pásmu. EU plánuje po zabrání Ukrajiny na získaném území pěstovat ve velkém GMO plodiny a zásobit celou unii samými dobrotami.

Tarzan

Unie to s námi nikdy dobře nemyslela !
Můžeš jíst vše po čem ti není špatně.