Elaela

Je pravda, že krůta nepříjme antibiotika ani jiné chemické látky?

V TV bylo v diskusi řečeno že krůta je oproti kuřeti mnohem zdravější, nikoli však kvůli masu, ale kvůli toho že krůta nepříjme žádná antibiotika ani jiné chemické látky, zatím co kuře je tím doslova překrmeno.
Je to vůbec možné?
Pokud je to tak, prosím také o odkaz na nějaké odborné pojednání.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že to pravda neni.

Další odpovědi
marci1

„Z “bílého” masa pak volte spíše krůtí maso před kuřecím – bez ohledu na zdroj je z doposud neznámých důvodů krůtí maso více rezistentní na přejímání nežádoucích látek“.
http://www.vy­vazenezdravi.cz/top10-zdravych-potravin-ktere-byste-nikdy-nemeli-jist-dil-iv