Pajena

Je pravda, že když člověk spí málo, třeba jen 5–6 hodin, má oslabený imunitní systém?

Je pravdou že když člověk spí málo třeba jen 5–6 hodin , má oslabený imunitní systém ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nedostatek spánku působí na všechno,
na celý organismus včetně psychiky.
Věřím tomu, že organismus oslabený nedostatečnou výživou
a nedostatkem spánku může mít problém i s imunitou.

Mám teď čestvě znovu vyzkoušeno na sobě.
Kvůli zdravotnímu problému jsem se téměř tři měsíce
pořádně nevyspala, ještě teď „se dávám dohromady“.

Další odpovědi
autacek

Ano, s oslabením celkového systému, kterému se nedostává dostatek odpočinku (mimochodem i živin), dochází i k oslabení imunitního systému.

led

Dôležité je, ako kvalitne človek spí. Niekomu stačí 4–5 hodín, ale ak spí kvalitne, stačí mu to k oddychu. Niekto spí 9–10 hodín, ale vďaka povrchnému spánku, je unavený, akoby ani nespal.
zjednodušene:
spánok má 2 základné stupne:
ľahký, driemoty, časté prebúdzanie
hlboký s uvoľnením mysle a tela