Gus_Fring

Je pravdou, že astronomie a fyzika mají nejvíce populárně naučných knížek oproti ostatním vědám?

Popularizátoři jako Hawking, Kaku nebo deGrasse Tyson jsou známí a jejich knihy o astronomii a fyzice také.
Je pravdou, že takovýchto knih, ale o biologii, chemii, geologii nebo matematice je méně? Připadá mi to tak. A pokud ano, tak proč?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud sleduji popularizační dokumenty o vědě v TV, tak to tak opravdu vypadá. Asi je to v tom, že tyhle disciplíny jsou zajímavé i pro laika, otvírají svět fantazií a laik žasne. Odborník se jen diví, protože v těch pořadech se vyskytuje dost nepřesností, ba i vyložených kravin. V knížkách to bývá přesnější.. Nedovedu si ale představit něco populárního v oboru suché a exaktní matematiky.

Další odpovědi
zbyndo

Ja by som to neoddeloval, astronómia, či fyzika sa nijak bez matematiky nezaobídu,v ma­tematike je stále čo hľadať, dokazovať,ak sa zasa kúsok pohne,s ňou pôjdu vpred i v astronómii,kde sú tiež ešte nevysvetlené mnohé veci

Lotr2008

Pfff… koho zajímají ty ostatní vědy (krom matiky)!!!

A ano, je to true.

Mc Merkurion

… ne, není to pravda, nejvíce knih je z historie, ona totiž i vědecká sci-fi se časem stane jen historií … a co víc, jsou známy širokému okruhu …
… s druhou částí dotazu musím souhlasit: na tom, že 1+1=2 se nedá nic změnit, ani o tom moc diskutovat, naopak polemizovat o tom, zda je či není ve vesmíru život můžem donekonečna …

Dochy

Pamatuju na jednoho profesora na VŠ (mimochodem, vzpomínám v dobrém, dokázal naučit a vysvětlit tam kde jiní často jen bez zájmu opsali část svých skript)… Po hodině odvozování a dokazování, celé tabuli popsané drobným písmem zakončil přednášku slovy: „A to je bezesporu půvabné, není-liž pravda?“

Dochy

Jo, kdyby to nebylo jasné: šlo o matematiku 😉