Je pravdivý v 21. století citát „Kde je dobře, tam je vlast. – Ubi bene, ibi patria“?

e pravdivý v 21. Století citát Kde je dobře, tam je vlast. – Ubi bene, ibi patria?

Zajímalo by mě,jestli je v dnešní době ještě pravdivý latinský citát Kde je dobře, tam je vlast. – Ubi bene, ibi patria.

Nejlepší odpověď
annas

Domov se obvykle spojuje s vlastí, vztahu k ní, oddaností k ní.

Takže pro někoho je domov vlast, vlast domovem, i když pojem vlastenectví se vytrácí . Kolik lidí by šlo bojovat za svou vlast na rozdíl od minulosti?

Dnes se objevuje motiv vlastenctví třeba na olympiádě, či různých mistrovstvích, kdy lidé fandí sportovcům, zřejmě jsou hrdí na to, když se na vrcholu objeví naše vlajka.

Podívejte se na mou otázku, která se týká podobného problému.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-vy-mate-svuj-domov-jak-byste-jej-definovali

Když si projdete archiv, najde další otázky s odpověďmi, kde mnozí tvrdí, že ČR nepovažují za svou vlast.

Takže slova pro někoho platí, pro jiné nikoliv.

--
I když se mně řada věci u nás nelíbí, jsem ráda, že zde žiji, že je „země česká, domov můj“. . .

Další odpovědi
marci1

Je to pravda. A Cicero také řekl: 🙂
„Žádné místo ti nemá být milejší než vlast.“