Je pravdivé přísloví: Kdo maže ten jede ?! Pokud ano,kam jede?!

Nejlepší odpověď
Matthew

No někdo maže dokonce i otázky, ale někam s tímhle někam dojede :D
Doplňuji:
to první „někam“ mělo být „jestli“. Děkuji :D

Další odpovědi
radce

Kamkoli. Jde spíš o to, že kdo nemaže, ten nejede.

Mapel

Jasně, promazal jsem auto a zítra jedu do práce.

manon

Je to léty prověřené heslo „zapojených“, těch, co vědí kde podmáznout, aby jeli rychleji a strměji vzhůru k „lepším zítřkům“ :) Snad se dožijeme doby, že na to dojedou.

pusinka50

No přece za svým naplánovaným osudem, do lepšího života plného třpitivým bohatstvím peněz a slávy, oj:-)

Pájo

Jako lyžař a milovník běžeckých lyží si myslím, že to pochází právě z tohoto krásného sportu. Kdo dobře maže (namaže), ten jede.
Ostatní významy jsou z tohoto odvozené a přejaté. (Potvrdil by mi to někdo?)

U nás v Kerkonoších jede po udržovaných běžeckých trasách: http://www.ma­vlast.cz/aktu­ality.udrzova­ne-lyzarske-bezecke-trasy-v-krkonosich.html