annas

Je pravdivá tato stará moudrost?

V křížovce MF Dnes jsem vyluštila tajenku tohoto znění:

„Přítel je jako stín, za slunečného dne se ho nezbavíš. Přijdou-li mraky, nenajdeš ho“.

Zklamali jste se ve svém příteli/přítelkyni?
Nebo naopak se můžete na něho/ni stoprocentně spolehnout?
Doplňuji:
Znám různé výroky o přátelství. Ten, který jsem uvedla, jsem slyšela poprvé. Ale o to nejde. Potvrdili jste můj názor, že čas od času se člověk ve svém příteli (dá-li se tedy opravdu nazvat přítelem) zklame. Děkuji.
Pro Czechrapsinda – máte pravdu, že otázka měla být v jiné rubrice. Ale někdo psal, že administrátoři otázku sami přesunou, pokud kategorie nevyhovuje.

Nejlepší odpověď
kropitko

Spolehnout se můžu jedině sama na sebe, no a pak na svoje děti. Byla jsem důvěřivý tvor, věřila jsem kamarádce a zblbla mi manžela,potřebovala pomoci,pomáhala jsem jí tak urputně,že jsem si ani nevšimla,že manžel jí pomáhá taky.

Další odpovědi
Klarisa

ano bohužel zklamala a také se na nikoho nemůžu stoprocentně spolehnout,nemám přátelé a pořád přemýšlím proč to tak je,když já pomůžu když někdo potřebuje,dala bych své nejlepší kamarádce,kdybych nějakou měla i ledvinu.Myslím si,že hodní lidé mají v přátelství smůlu a doslova darebáci mají štěstí téměř ve všem.Jediné štěstí je,že mám hodnou dceru na kterou se můžu stoprocentně spolehnout.Měla jsem nejlepší kamarádku,které jsem vždy pomáhala,když potřebovala,ale když jsem chtěla pomoci já vykašlala se na mě.obrala mě o peníze a když jsem chtěla půjčit stovku nepůjčila mi a to je podnikatelka.

Nuk nuk

Myslím, že to neplatí, předněji řečeno, neplatí to o skutečných přátelích. Bohužel, u mnoha lidí, které člověk považuje za přátele, se to potvrzuje běžně. Kolikrát namusí přicházet ani nějaké moc černé mraky, stačí maličkost. Takových jsem v životě i já potkala mnoho.

anonym

Obávám se že to většinou platí. I když se dá namítnout,že přítel,kterého nenajdeš,když je zataženo,není přítel. To známé:„V nouzi poznáš přítele“-funguje.

vagra

Ano,mám také takové přátele.Ubývají přímoúměrně s velikostí mraku.Čím větší mrak,tím víc jich ubývá.

ten který je

Já osobně to vidím jako pravdivé znění protože jsem zažil několik zklamání a jedno dost veliké od nejlepšího kamaráda.Stím kamarádem to byla taková facka od života že se ze mne stal nedůvěřivý člověk,někdy bohužel ku škodě mne samému i těm ostatním.To by bylo na dlouhé povídání.:-(

anonym

Mohu psát o přátelství jen kladně. 1 – 2 na celý život stačí. Vždy se najdou výše citovaní „přítel přítelkyně“ a to ze špatných důvodů. O tomhle bych musel napsat celou knihu abyste pochopila čím se odlišuje cizí člověk který zkouší kam až ho pustíte od toho, který se odlišuje chováním.
Kategorie: Věda – Jazyky?