zjentek

Je pravděpodobné, že když nemáme smysl pro stáří, nemáme smysl pro celý život?

Doplňuji:
badisko: za sebe zase až tolik né ..spíše za statistiky:
http://zpravy­.idnes.cz/umi­rani-v-cesku-0i0-/domaci.aspx?c=A140609­_091133_domaci_zt

Nejlepší odpověď
dudu

Můj bývalý kolega by řekl, že vše je velmi irelevantní. Poznal jsem 40-ti leté /možná i mladší/ vyhořelé jedince zralé do předčasné penze, ale též devadesátileté svižné jedince, kteří mě poučují o sportovních i politřických událostech, ba občas ještě jezdí na kole. Babičce v románu od B.Němcové bylo padesát! Avšak dnešní důchodci junioři jsou přece na zcela jiné úrovni než jejich vrstevníci např.před dvaceti léty a dříve.
My dnes, ač pětašedesátníci se svojí paní běžně využíváme služeb dvousimkového mobilu s androidem nebo PC a dosud každoročně vyrážíme za poznáním /loni jsme projezdili Rodos a předtím třeba Turecko/, letos snad koncem října vyrazíme při plavbě po Nilu poznávat památky starého Egypta.
Takže i v tomto ohledu platí rčení, že „každý je svého štěstí strůjcem“.

Další odpovědi
marci1

Stáří ( pokud se ho člověk dožije ) a smrt čeká každého. Bohužel dnes se člověk jen obklopuje věcmi, touží po adrenalinových zážitcích, luxusních dovolených, značkových věcech, vše musí být nej. Stáří, nemoci a smrt je jakoby něco „otřesného“, o čem se nemá mluvit, nejlépe to „schovat“ někam daleko. Nechceme hovořit se starými lidmi o smrti, málokdo vezme děti na pohřeb. Děti by měly být součástí pohřebního obřadu. Smrt před nimi neschováme.Nechceme poslouchat rozhovory ( pokud netrvají stále ) o nemocech. Nemoci také stále existují ( bohužel ). Takže starého, nemocného člověka někam zavřeme, abychom ho neměli na očích. Nakonec ho budeme muset pohřbít a to nejlépe bez obřadu. ☹
Myslím si, že jen ten kdo bere na vědomí všechny možnosti, které je součástí našeho života ( i stáří, nemoci, smrt ) dokáže prožít smysluplný, šťastný život v kruhu celé rodiny, která se skládá od nejmladších až po nejstarší členy. 🙂
Doplňuji:
Opr. … všechny možnosti, které jsou součástí …

badisko

Ted mluvis za sebe?…Omne to neplati …asi dalsi priblbla vyjimka :D
Doplňuji:
o me :D

mosoj

Neboj. Jestli nemáš smysl pro stáří , tak až zestárneš rychle ho získáš.

anonym

To je zase statistika. Plno lidí umírá v nemocnicích, protože je odveze záchranka a lékaři dělají co můžou, ale nejsou všemocní. Př: infarkty, taky problémy po bypassu (máma)