Avatar uživatele
zjentek

Je pravděpodobné, že když nemáme smysl pro stáří, nemáme smysl pro celý život?

Doplňuji:
badisko: za sebe zase až tolik né ..spíše za statistiky:
http://zpravy.idnes.cz/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, zzzzz, marci1 před 2485 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Můj bývalý kolega by řekl, že vše je velmi irelevantní. Poznal jsem 40-ti leté /možná i mladší/ vyhořelé jedince zralé do předčasné penze, ale též devadesátileté svižné jedince, kteří mě poučují o sportovních i politřických událostech, ba občas ještě jezdí na kole. Babičce v románu od B.Němcové bylo padesát! Avšak dnešní důchodci junioři jsou přece na zcela jiné úrovni než jejich vrstevníci např.před dvaceti léty a dříve.
My dnes, ač pětašedesátníci se svojí paní běžně využíváme služeb dvousimkového mobilu s androidem nebo PC a dosud každoročně vyrážíme za poznáním /loni jsme projezdili Rodos a předtím třeba Turecko/, letos snad koncem října vyrazíme při plavbě po Nilu poznávat památky starého Egypta.
Takže i v tomto ohledu platí rčení, že "každý je svého štěstí strůjcem".

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Stáří ( pokud se ho člověk dožije ) a smrt čeká každého. Bohužel dnes se člověk jen obklopuje věcmi, touží po adrenalinových zážitcích, luxusních dovolených, značkových věcech, vše musí být nej. Stáří, nemoci a smrt je jakoby něco "otřesného", o čem se nemá mluvit, nejlépe to "schovat" někam daleko. Nechceme hovořit se starými lidmi o smrti, málokdo vezme děti na pohřeb. Děti by měly být součástí pohřebního obřadu. Smrt před nimi neschováme.Nechceme poslouchat rozhovory ( pokud netrvají stále ) o nemocech. Nemoci také stále existují ( bohužel ). Takže starého, nemocného člověka někam zavřeme, abychom ho neměli na očích. Nakonec ho budeme muset pohřbít a to nejlépe bez obřadu. :-((
Myslím si, že jen ten kdo bere na vědomí všechny možnosti, které je součástí našeho života ( i stáří, nemoci, smrt ) dokáže prožít smysluplný, šťastný život v kruhu celé rodiny, která se skládá od nejmladších až po nejstarší členy. :-))
Doplňuji:
Opr. ... všechny možnosti, které jsou součástí ...

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ted mluvis za sebe?....Omne to neplati ...asi dalsi priblbla vyjimka :D
Doplňuji:
o me :D

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Neboj. Jestli nemáš smysl pro stáří , tak až zestárneš rychle ho získáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je zase statistika. Plno lidí umírá v nemocnicích, protože je odveze záchranka a lékaři dělají co můžou, ale nejsou všemocní. Př: infarkty, taky problémy po bypassu (máma)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby