Klára K.

Je pravda, že zima jde od nohou?

Jak babička pravila:
Klidně ať si to v zimě hodí v sukni, ale botičky a teplé ponožky vnučka prostě mít bude!

Odpovědi
anonym

Ano…
A od hlavy – takže vnučce navleč i čepičku…
😉

da ny

100% pravda :D
Zvláště u dívek a žen, zánět močového měchýře není žádná sranda. Nemusí být vždy akutní a postupně, plíživě se třeba „odrovnají“ ledviny.

arygnoc

neplatí to iba pre ženy, aj nám chlapom je fajn, keď sú nohy v teple.

Reezo

Fakt je, že tělesné teplo tělo ztrácí nejvíce přes končetiny. Nohy, ruce a hlava. Obecně platí, že větší tepelná ztráta je od hlavy a ruce, Jelikož tyto části těla jsou většinou nepokryté nebo v případě větší zimy si to člověk už navlékne. Jinak na nohách máme ponožky a boty a ta ztráta není tak velká jako třeba přes hlavu.

Terézina

Ano, určitě.
Nohy jsou asi nejméně prokrvená část těla, takže když máte teplé botky a ponožky, je to určitě fajn :)