Avatar uživatele
Rokio

Je pravda, že Zeus a Héra, jsou sourozenci?

Vím, že Héra je řecká bohyně, která je manželkou hlavního řeckého boha Dia (Zeus), který je také pánem blesků a bůh počasí.

Jsou ale tito dva manželé také sourozenci?

Zajímavá 0 před 1385 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, je to pravda. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/H%C3%A9ra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jsemjá

Zeptej se Řeků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zvidatel

Jsou. Ve starověku nic neobvyklého, tedy ani v Řecku ani jejich náboženství. Vztah mezi sourozenci nebyl brán nijak nemravně, zakázaně (narozdíl mezi rodičem a jeho dítětem, to se dokonce v mnoha státech trestalo).
Jiná doba, jiné mravy, zvyky. Zcela jiná kultura.

Ale nutno říct, že řecká mytologie má mnoho podob a verzí. Ne ve všech jsou Zeus a Héra sourozenci. I když je to nejčastější verze.
Mimochodem není to v žádném případě jediná partnerská dvojice v řecké mytologii, která je současně sourozenci.
A to nejen v řecké mytologii.

I v Bibli je i incest.

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Vojta: Promiň. Přiznávám, že jsem otravný.

před 1385 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

Jako, mám snad i pocit, že si na tom i zakládáš … jestli to děláš nechtěně a nevědomě, no tak SORRY, nemyslím ani svou výtku zle. Ale zkus ty svoje dva tematické okruhy občas změnit, co takhle JEDEN MĚSÍC bez tématů 1.„jakejsi bůh“ a 2.„já rokio“ v dotazech – to zní jako dobré předsevzetí, ne ? 🙂 A spoustě lidí se tu uleví. Přece musíš mít i nějaké jiné zájmy.

před 1385 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zvidatel

Vojta24, tak si jeho dotazy nečti ani se na ně nedívej, když tě to tak strašně moc irituje. Není to nijak složité, prostě si ho nevšímej. Tady na odpovědích je dost plno jiných otázek.
Jako nevím, proč by vás to mělo nějak rozptylovat. Může se ptát na co chce, když to není vulgární, nikoho enapadá ani neuráží a nebo to jinak neporušuje kodex.
Nesedí vám jeho dotazy? Nemusí vám sedět. Ani si jich vůbec nemusíte všímat.

před 1385 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek