Avatar uživatele
Rokio

Je pravda, že zaměstnavatelé hledí jen na to nejvyšší vzdělání u uchazeče a to, co je pod tím, je vzduch?

Znamená to tedy, že po vyučení na prodavače bude můj budoucí výuční list zaměstnavateli ukradený, protože mám maturitu z OA, která je výše než výuční list z tohoto učebního oboru?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2410 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne. Alespoň trochu rozumný zaměstnavatel bude hledat člověka s takovým vzděláním a zkušenostmi aby to odpovídalo jeho potřebám. Pokud někdo potřebuje maníka do výkopu, bude mu VŠ diplom vcelku putna. Pokud máš dosažené různé stupně vzdělání v jednom oboru a v tom oboru se ucházíš o zaměstnání pak s velkou pravděpodobností bude nejzajímavější ten nejvyšší stupeň (na řadovou pokladní ale OA nebude výrazné plus). V některých případech ale i info o tom učňáku může být pro zaměstnavatele zajímavé, zejména pokud je učňák z nějakého důvodu známý (o některých školách se v oboru ví, že jsou kvalitnější)

Muffz:
„Spíš by mě zajímalo, co se na takovém učňáku na prodavače učí takovou dobu? Vložení kasičky do kasy, přihlášení a pak pípání kódů, popř. jejich zapisování ručně? Kdysi jsem dělal brigádu v Tescu a Albertu a zaškolení na post prodavače trvalo ani ne hodinu.“

V učňáku na prodavače se toho učí víc než jen jak protáhnout zboží pod čtečkou BAR kódů. Před dobou supermarketů, kde si člověk jen vybral z regálu zboží a u pokladny ho zaplatil, tady bylo spousta různých obchůdků s masem, zeleninou, oděvy, elektrem, kde prodavači měli (a museli mít) přehled o tom co prodávají a museli být schopni jednat se zákazníkem a pomoci mu s nákupem. Jak radou, tak třeba úhledné zabalení nakoupeného zboží apod. Takže vím že ségra měla nějaké základy elektra, k oděvům třeba přehled o materiálech, nějaké základy chemie, psaní na stroji a nějakou administrativu pro obchod…

Velká část výuky odpovídala všeobecnému vzdělání jaké se probírá i na ostatních školách. (a k tomu zaškolení na doplňovače a obsluhu kasy neslouží)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni pravda. Každý zaměstnavatel se rozhoduje podle sebe a podle svých představ. Vzdělání je ale vždy důležité.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Muffz

Spíš by mě zajímalo, co se na takovém učňáku na prodavače učí takovou dobu? Vložení kasičky do kasy, přihlášení a pak pípání kódů, popř. jejich zapisování ručně? Kdysi jsem dělal brigádu v Tescu a Albertu a zaškolení na post prodavače trvalo ani ne hodinu.

Na nejvyšší vzdělání (jen) se nehledí, dívá se celkově, co má člověk za sebou, jestli jsou školy provázané, jak dlouho je studoval. A pak se na pohovoru zaměstnavatel samozřejmě doptává. Čím více škol, tím líp, ale stejně má vždy výhodu ten, kdo má praxi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Zaměstnavatel Ti může dát přednost, protože jsi vyučený prodavač a navíc máš i OA. Ale to neznamená, že budeš lepší prodavač jen proto, že máš na to školu. Ale časem si třeba otevřeš vlastní obchod díky znalostem a praxi, kreré jsi předtim získal.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

To poznáš, i jednání s lidmi podle vzdělání,proto mám averzi na vysokoškoláky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Zaměstnavatelé většinou hledí na to, abys vydělal a nehnal je příliš rychle do ztráty. Alespoň ty chytrý.

před 2410 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

POZOR, i na VŠ se rekrutují podvodníci a spekulanti s nezdravým úmyslem vlastního prospěchu.

před 2410 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Oprava: z VŠ

před 2410 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek