zjentek

Je pravda, že z ovoce v destilátu nezůstanou vůbec žádný látky?

A co ta vůně? Třeba hruška?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne tak úplně. Destilací kvasu z ovoce přejdou do destilátu i látky svým bodem varu blízké alkoholu – chuťové i vonné. Případně i látky tvořící s destilátem azeotropickou směs. Proto jinak chutná slivovica a jinak hruškovica.

Další odpovědi
Dochy

Mám pocit, že v některých případech se tam pro chuť a aroma přidává něco ze začátku pálení… (bacha, JPP, ani já ani osoba od které jsem to slyšel se pálení přímo neúčastnila)