Kepler

Je pravda, že vojákům ZVS byl do čaje přidáván „brom“?

Údajně proto, aby neměli sexuální choutky. Tedy brom to určitě nebyl, to by dopadlo špatně. Snad nějaká sloučenina bromu, nebo něco úplně jiného. Nebo to je jen vojenský folklór?
.......
Doplněno: možná tam fakt něco dávali, jenže u mně to zafungovalo až po 40ti letech…

Nejlepší odpověď
marci1

Vzhledem k tomu, kolik dívek po návštěvě místní zábavy, na níž byli i vojáci, otěhotnělo, pochybuji, že tomu tak bylo. 🙂

Další odpovědi
mosoj

Nepodložené keci.
Navíc se více než čaj, připravovala káva z kávovinových kostek.
Nejdříve mně to bylo proti chuti, ale postupem času jsem jsem jí( a nejen já) přišel na chuť. Žízeň zaháněla lépe než čaj! Po vojensku se jí říkalo „nafta“. Můj děda byl strašně rád když jsem ji z vojny přivezl. Studená byla ideální k zahánění žízně při práci na poli.

Za dobu své vojenské základní služby jsem měl několikrát službu v CHÁČKU ( jídelna pro mužstvo) a vždy jsem kávu nebo čaj připravoval. Nic jiného než kávovinové kostky jsem tam nikdy nedával. Taktéž kuchaři byli záklaďáci a o ničem takovém nevěděli. Pravdou ovšem je, že se to u útvarů tradovalo, ale tak, že to bylo někdy kdysi dávno.

Na vojně jsem byl 1965–1967.Pravdou také je, že pohlavní styk nedělal vojákům, žádné problémy. Vlezli by i na rádio kdyby tolik neřvalo.

dubraro

Brom by dost dobře nešel, ten je jedovatý. Bromid draselný skutečně takovéto účinky má, ale taky spoustu dalších.
Pokud se něco dávalo, tak o tom nevěděli ani kuchaři ani důstojníci. Nejednou jsem dělal velitele kuchyně a důstojníci a mužstvo měli jídlo i nápoje stejné.
Ale ono skutečně z vojny odcházelo hodně kluků tlustších než když nastupovali.

michalds

To je pravda. Můj známý takto dopadl. Vlivem toho přibral a nemůže se toho zbavit. Podrobnosti neznám. Ať už to byl čistý bróm, nebo jeho sloučeniny.

Znám ho osobně. Píšu odpověď z jeho vlastní zkušenosti.

Drap

Říkalo se to, ale považuji to za nesmysl. Pokud by bylo pravda co píše michaids, tak by z vojny museli všichni obcházet obézní.

Edison

Buďto je to blbost, nebo to nefungovalo… 😁

Jiří Bohumil

Zřejmě šlo opravdu pouze o fámu. Já na vojně 1966–68 a žádné problémy jsem s děvčaty neměl. 🙂
A ani s odstupem let se nic, co se týká „choutek“ (zatím) neprojevilo.;-)

da ny

Tradovalo se, že v 50. letech ano, ale kdo ví, jak tomu bylo. 😁

V některých zemích a letech posloužii vojáci jako pokusní králíci.
I ti naši (+ flour).
Piše se ledacos:

Pokud, někdy někde, něco… Jistě by to nebylo plošně, ale na „vybraném vzorku“ 🙂
http://denikre­ferendum.cz/cla­nek/1799-francouzsti-vedci-provadeli-ja
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/japonci-odkryli-temnou-cast-dejin-pokusy-na-vojacich-usa/r~b8ca411­8dd2311e4bc74002590604f2­e/?redirected=15288448­20
https://www.ex­tra.cz/10-nejdesivejsich-experimentu-na-lidech-v-usa-tuto-silenost-nepochopite
https://techn­et.idnes.cz/y­perit-usa-testovani-na-vojacich-d44-/vojenstvi.as­px?c=A150831_160722_vo­jenstvi_pka

Mc Merkurion

… slyšeli jsme to všichni, ale kdo byl na vojně, potvrdí, že se s tím nikdy nesetkal … což ovšem nic nemění na věci, že tuto zaručenou zprávu (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hoax ) nebudu mezi civilama šířit dál …

zjentek

Tak počkat počkat… to, co NÁM míchali do čaje byl TVRDOLÍN!

KLIDNĚ BUDU PŘÍSAHAT, že NAŠÍ ROTĚ tajně podávali tvrdolín!

http://diskuse­.doktorka.cz/tvrdo­lin/

Doufám, že si mou druhou větu zas někdo tady nevyložil po svém, bo to bych byl zlý! ;D ; D… Ale v kasinu po účincích zůstalo spousta různých němých svědků, jako kachličky v umývárnách, hajzlicích…

Zdroj: Osobní zkušenost!

michalds

Je třeba říct, že samozřejmě většině útvarům bromid draselný přidáván nebyl. Nicméně některým byl a to je jisté. Na to vemte jed :D