paul1

Je pravda, že ve Švýcarsku je zakázané operovat vyhřeznutou (vybočenou) ploténku, která tlačí na nerv?

Jen doplňuji – dozvěděl jsem se o tom od známého, který ve Švýcarsku bydlí. Správně by ale mělo být, že se operace nedoporučují, protože 80% operací je zbytečných, situace se ve většině případů sama upraví do cca 3 měsíců. Jen tam, kde je návrat do původního stavu samovolně (za působní léků a cvičení) nemožný, se vyhřeznutí řeší operací, pokud možno laparoskopicky.

Nejlepší odpověď
gecco

Co tě k takové myšlence přivedlo?
😉
Netuším – ale obecně se mi to zdá silně nepravděpodobné…

Další odpovědi
ivzez

Nevím, ale pochybuji o tom.
Švýcarská medicína má výbornou úroveň,
nevím, proč by tuto operaci neprováděli…

Drap

To jsi se tedy dozvěděl pěknou ptákovinu. Je to nesmyl

isteron

Teraz som sa vrátil z rekreačného pobytu na neurologickom odd. súkr. nemocnice. Problémy s nervom v pravej nohe, a zaseknutý nerv v krížovej oblasti. Bolo mi vysvetlené, že takéto operácie sa vo vyššom veku ( 72 ) nemusia podariť. Dostal som 6 x infúziu, s liekmi, kúpil si súkromne kolagénové kapsule a pozvánku na vyšetrenie na MRI, na ktoré nerád chodím. Ale pravda je, že operácie sa obávam. Chodím s chodítkom, objednal som si 4-kolesové chodítko, uvidím, ako mi to pôjde, ale na operáciu asi už nepristúpim.