Lukas27

Je pravda, že ve stavebnictví musí dělat jen hloupí lidé?

Nejlepší odpověď
ten který je

Není to pravda.Hloupí lidé jsou ti,kteří opovrhují lidmi kteří se živí fyzickou prací a když potřebují elektrikáře nebo truhláře tak jsou jim dobří.

Další odpovědi
Mr. Marek

Ne, je to nesmysl. Myslíte si, že vedoucí architekt nebo vedoucí práce se svou zodpovědností je hloupý člověk? Nedomnívám se, naopak.

Hufnágl

Na takovou otázku škoda slov v odpovědi.

Dochy

Ne.
Je fakt, že třeba zedník nemusí mít inteligenci kdovíjakou aby zvládl zedničinu, ale hloupý být nemůže. Jak už tu bylo párkrát nasáno, oni jsou různé kategorie inteligence. Zedník nepotřebuje počítat integrály ani ovládat nějakou extra statistiku. Musí rozumět tomu co a proč dělá a musí to rád dělat „správně“.

led

Na hloupou otázku jen krátkou odpověď:
Ne!

Ale nedá mi zpětně položit k tomu pár otázek autorovi tohoto dotazu „Lukas27“:
Kdo je to hloupý člověk? Je to ten, kdo bez rozmýšlení provádí hloupé rozkazy a nařízení? Není to ten, kdo ty hloupé rozkazy a nařízení vydává? Nebo je to ten, kdo považuje lidi, vykonávajících manuální práci, za hlupáky?

Kelt

No měl bys tu otázku rozvést? Neznáme kontext. Ty děláš ve stavebnictví a máš toto mínění o sobě? Nebo je to tvoje zkušenost? Moc objektů, které byly postaveny, nepadá, tak to asi nedělají hloupí lidé.

Rokio

Není to pravda. Ve stavebnictví pracují jak hloupí lidé, tak chytří lidé.

Například architekt musí být velmi chytrý a stavbyvedoucí zase musí umět dobře vést lidi, což také vyžaduje nějaký intelekt.

Midoc

Není to pravda. Kdyby byli hloupí, tak ti to spadne na hlavu.

Drap

Je to nesmysl. Vezmi si co se vše staví a jakými technologiemi a už se nikdy takto nezeptáš

cukrar

Může hlupák dávat otázky? Může, zrovna tak může být ve stavebnictví a i v jiném oboru hlupák. Žádná lidská činnost není jen pro hlupáky.

JežíšKristus

„Jen“ hloupí nikoliv. Dělňasové asi extra chytří být nemusejí, ale znám jednoho vyššího managera ze stavebnictví, který když shání lidi do vyššího managementu, tak říká, že se snaží mladými chytrými lidmi zvyšovat IQ průměr ve stavebnictví. Přeberte si to jak chcete 🙂

nyjono

Kde jsi to slyšel???
Přece si od hloupých lidí nenechám opravit nebo postavit barák.

Emefej

Hloupá otázka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Herjulfson

Tak to jsou tady zase dřísty. Měl tu někdo pocit, že mu šlo zrovna o architekty a pod.? Kdo z vás viděl tesaře dělat nějaký složitější krov, nebo obkladače obkládat kruhové schodiště a počítat zkosení dlažby na každém schodišťovém stupni. Samozřejmě tam dělá i spousta „lopat“, to je u všech profesí. Znám právníka, který opravdu nevím koho může zastupovat vzhledem k jeho znalostem. Stejně tak znám architekta, který je možná jako stavař schopný, bohužel jako člověk je to naprostý ubožák a já bych si o něj neopřel ani kolo. Pamatujte, že i od toho největšího blbce se můžete vždy něco naučit. Vzdělání i inteligence jsou jen předpokladem nikoiv zárukou nějaké kvality.